באנר קניית רכב - המדריך המלא
דף הבית > כתבות ומאמרים > קניית רכב - המדריך המלא

קניית רכב - המדריך המלא

רוצים לקנות רכב ולא יודעים מאיפה להתחיל?

לקנות רכב זו החלטה ללא ספק שדורשת הרבה התלבטויות ושאלות וללא הכוונה נכונה זה יכול להיות תהליך ארוך ומייגע. אז כדי להקל עליכם בקניית רכב יצרנו עבורכם מדריך מלא לקניית רכב–קדימה יוצאים לדרך!
לפני שאתם מתחילים לבדוק רכבים, תעשו את זה פשוט. קחו דף ועט ופשוט כתבו את הרכב שאתם רוצים. אנחנו לא מתכוונים שתכתבו לנו על רכב החלומות שלכם,  אלא מתכוונים שתכתבו את כל הדברים החשובים ברכב שישרת אתכם. במילים אחרות - מה חשוב לכם ברכב?
נפגשנו לשיחה צפופה עם אושרי מכלוף, מנהל המכירות הארצי של אלבר, אשר הסביר לנו מהם הדברים החשובים בקניית רכב.

יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לברר לפני קניית הרכב

מה הצרכים שלכם?

כאשר אתם רוכשים רכב, חשבו על אורח החיים שלכם - אלו נסיעות אתם בד"כ עושים? מי נוסע באוטו? מה גודל הרכב שאתם זקוקים לו? אפילו לרמת הפרט הקטן של גודל החניה.

חשוב מאוד לבוא עם תכנית רכישה מפורטת ומסודרת, כי ברגע שאתם יודעים מה אתם רוצים זה כבר חצי מהדרך!
במיוחד עבורכם, ובכדי לסייע לכם בהחלטה, הכנו שאלון צרכים. כל שאלה כאן רק תקרב אתכם לרכב המדויק לצרכים שלכם.

שאלון צרכים לקניית רכב 

 • מי ינהג ברכב? חייל, סטודנט, רווק, הורים לילדים, פנסיונר.
 • מה יהיה השימוש לרכב ? איזה נסיעות אתם מקיימים לרוב? האם אתם נוסעים לחופשות? האם הרכב מיועד להסעות של הילדים? רכב משפחתי?  נסיעות עירוניות/בינעירוניות?
 • מה מספר הנפשות במשפחה? משפחה גדולה או קטנה ? שאלה זו תכוון אתכם האם אתם צריכים רכב גדול או שאתם יכולים להסתפק ברכב מיני.
 • האם זה רכב עיקרי או משני ?
 • האם צריך תא מטען גדול? האם צריך מרחב פנים גדול לילדים לעגלות/ כיסא בטיחות?  
 • מה חשוב לכם בעניין הנוחות -לקחת בחשבון מידות של המושב הקדמי והאחורי. אם אתם גבוהים או נמוכים אז חשוב שיהיה לכם רכב שיהיה לכם נוח איתו.
 • האם חשוב לכם רכב קטן שנכנס לכל חנייה?  רכב שאפשר לתמרן איתו בקלות?
 • האם חשוב לכם רכב גדול לשבת מגבוה ולהשקיף על כולם?
 • האם אתם אוהבים גאד'גטים, קידמה טכנולוגית ואבזור (מערכת מולטימדיה, חיישני רוורס ועוד)?
 • האם חשוב לכם רכב בטיחותי- רכב שעמד בהצטיינות ובגבורה במבחני הריסוק?
 • האם חשוב לכם רכב חסכוני בדלק, או כמו שאנחנו אוהבים להגיד "רכב שלא אוכל דלק"?
 • מה לגבי העיצוב? עיצוב מיוחד או רכב פשוט?

מה התקציב שלכם?

שאלה נוספת שמתבקשת היא – מה התקציב שלכם? כשאתם עונים על השאלה (אל תזרקו מספר מהכיס), אתם צריכים לחשוב על תקציב. קחו תמיד בחשבון שקניית רכב לא מסתיימת רק בהוצאה הראשונית על הרכב עצמו, אלא כוללת בתוכה הוצאות נלוות כגון: ביטוחים, טיפולי רכב, אגרות רישוי ועוד. בין אם יש לכם הון עצמי או לא, היום יש אפשרויות רחבות לקבלת מימון לרכב, היום כבר לא חייבים לקחת הלוואה מהבנק או לשבור תוכנית חסכון.
ב"אלבר" אנחנו נותנים מסלול של קבלת מימון בהיקף של 100%. כל מה שתצטרכו לעשות זה להשקיע סכום ראשוני ושאר התשלום יבוצע חודש בחודשו בתשלומים.
במידה ובחרתם בתשלומים בדקו במחשבון הלוואות וודאו כי גובה החזר החודשי מתאים לכם. בדקו שיש לכם יכולת לעמוד בתקציב.

מהי תכנית הרכישה המתאימה עבורכם?

פירטנו עבורכם את כל תכניות הרכישה המוצעות כיום בתחום הרכב
1. רכב חדש יד ראשונה- קניית רכב חדש מהיבואן הרשמי זו בהחלט חוויה משמחת ומרגשת. הרכב נרשם על שמכם, אפס קילומטר, ניחוח חדש ממכר, אוטו מבריק ואין דבר יותר כייף מלקרוע את הניילונים. אך לצד כל הרגע המרגש הזה יש לקחת בחשבון שהמחיר הנקוב של הרכב הוא לא המחיר הסופי ואליו מתלוות הוצאות נוספות כגון אגרת רישוי, תוספות שאינן תלויות ברכב כגון מערכות מיגון, מערכות שמע, אביזרים, מצלמת רוורס ועוד. מה גם שלפעמים זמן ההמתנה לרכב חדש יכול לקחת כמה חודשים. החיסרון המשמעותי ברכב חדש הוא ירידת ערך של כ – 15% בשנה הראשונה, כך שאם אתם מאמינים שתתעניינו במכירת רכב בשלב כלשהו – מומלץ לקחת גם את השיקול הזה בחשבון.


2. רכישת רכב יד שנייה 0 קילומטר- בשנים האחרונות שומעים הרבה את המונח "רכב 0 קילומטר" - מה זה אומר? חברת הליסינג רוכשת רכבים חדשים מהיבואן ומוכרת אותם בהנחה משמעותית ובהטבות. היתרונות ברכב 0 קילומטר - אתם נהנים מאותה ההרגשה של רכב חדש, מקבלים רכב מבוקש באופן מידי, ללא המתנה של מספר חודשים בניגוד לרכישת רכש חדש מהיבואן. כך אתם מוזילים עלויות באופן משמעותי. באלבר תוכלו לקנות רכב יד שניה 0 קילומטר, ולקבל את אותה ההרגשה של רכב חדש מיבואן. אצלנו תחסכו עשרות אלפי שקלים על כל רכישה של רכב, לא תרגישו את ירידת הערך כי תקבלו את הרכב החדש בהנחה משמעותית, ותקבלו הטבות משתלמות כגון- טיפול ראשון מתנה, חיישני רוורס, קודנית, ואגרת רישוי ששולמה.

3. רכישה רכב ליסינג- ליסינג זה הלוואת מימון בהתאמה אישית עבור קניית רכב חדש מהיבואן. עסקת הליסינג בנויה ממקדמה התחלתית נמוכה, ותשלום חודשי קבוע. האופציה הזאת היא פתרון מצוין למי שיש לו הכנסה סבירה וחסכון ומעונין להתקדם לרכב חדש, במסגרת רכישת רכב ליסינג תוכלו להנות ממגוון שירותים כגון העברת בעלות, בדיקה,טסט וטיפולים תקופתיים.

יש באפשרותכם לבחור בין שתי אופציות שקיימות אצלנו באלבר

הליסינג הפרטי- קניית רכב בתשלום חודשי קבוע, הוצאות תפעול השוטף הן על המשתמש.
ליסינג תפעולי - קניית רכב בתשלום חודשי קבוע כולל  תחזוקה שוטפת של כל הטיפולים התקופתיים, כולל בדיקה וטסט.
עסקת ליסינג- איך זה עובד?

לשם קניית רכב מליסינג, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור רכב, להחליט איזה סוג של ליסינג אתם רוצים ליסינג (ליסינג פרטי או ליסינג תפעולי), לשלם מקדמה מותאמת אישית (חד פעמית), היתרה בפריסה לתשלומים חודשיים, הכל כמובן תלוי בסוג הרכב שקניתם. התשלומים החודשיים בהמשך יהיו לאורך של 18-30 חודשים אתם תחלטו לאיזה תקופה תרצו, ולאחר תקופת התשלום תוכלו לבחור איזה מהאופציות הכי מתאימה לכם- להחזיר את הרכב ולהמשיך לרכב הבא או לרכוש את הרכב בהנחה של 12% ממחיר המחירון של לוי יצחק או להפסיק את העסקה.

תוכנית הליסינג היא תוכנית אידיאלית, מדובר לרוב ברכבים "סחירים" רכבים אהודים בשוק הרכב, ושקל למכור אותם.
היתרונות בקניית רכב ליסינג - מדובר ברכבים שמורים ומטופלים. מקבלים היסטוריית טיפולים, מראים לכם את כל הטיפולים של הרכב מהיום שהוא נולד, שקיפות מלאה, לא מסתירים כלום. אתם יודעים בדיוק איזה רכב אתה מקבלים- "שחור על גבי לבן".

4. עסקת טרייד אין- טרייד אין בעולם הרכב הוא עסקת חליפין של רכב ישן ברכב חדש או רכב משומש. מטרת העסקה היא לחסוך אנרגיות וטרטורים. היא חוסכת זמן והכל נעשה בקלות!
באלבר אנחנו קוראים לעסקה זאת one stop shop  הכל תחת קורת גג אחת , מפתח מול מפתח, החלפת רכב ישן ברכב חדש, חוסך הרבה "תיזוזים" של בדיקת רכב, העברת בעלות, ומכירת הרכב.

עסקת טרייד אין- איך זה עובד?
הכי קל ופשוט! אנחנו באלבר נותנים הצעת מחיר על הרכב הישן ובמקביל תקבלו הצעת מחיר לרכב החדש או רכב משומש.
אתם צריכים להעביר אלינו רישיון רכב, טסט, היסטוריית טיפולים ואנחנו נעשה בדיקה קפדנית של הרכב עם כל הפרמטרים כגון- סוג הרכב, שנת ייצור, נפח מנוע, ליקויים אסתטיים, תאונות, האם הרכב הוא אוטומטי וידני? מה המצב המכאני של הרכב? כמה ק"מ נסע הרכב? האם הרכב היה בעבר רכב ליסינג/השכרה? איזה יד הרכב?
אחרי שנסיים  את הבדיקה אנו נעביר עבורכם הצעת מחיר הוגנת ואטרקטיבית תמורת הרכב הישן,  לעיתים ההצעה היא במחיר מחירון, הכל תלוי במצב הרכב ובאם הרכב שמור.

באלבר אנחנו נותנים הצעת מחיר הוגנת- תקבלו רכב חדש או משומש באיכות, הטבות בלעדיות, ותנאי מימון נוחים.יש אחריות  יש בית יש למי לפנות !

5. רכישת יד שנייה מאדם פרטי- כשאתה קונה רכב מאדם פרטי, זה יכול להיות מסע ארוך,  אתה צריך להיות זהיר, להיות יותר עם יד על הדופק ולבדוק הכל! החל ברכב עצמו מבחינת מצב מכאני ועד היסטוריית הטיפולים, לבדוק שהרכב לא משועבד, צריך הרבה זמן להעברת בעלות, בדיקת הרכב, לבדוק כמה בעלויות היו לרכב.
 זמן שאנחנו באלבר יכולים לחסוך לך ולתת לך שקט נפשי !

סקר שוק

אחרי שאתם יודעים מה הצרכים שלכם, התקציב, איפה אתם מעוניינים לקנות את הרכב ומהי התוכנית המתאימה עבורכם - זה הזמן ללמוד רכבים ולבדוק את השטח. וכאן המקום להתייעץ עם חברים, ולבדוק באתרים באונליין. היום כל המידע נמצא ברשת, ואפשר לקבל מידע עצום על הרכבים בהם אתם מתעניינים. בדקו בפורומים לגביהם, בדקו בעיתונות, ברשתות החברתיות, בדקו סקרים של מבחני דרך השוואתיים, קבלו חוות דעת מגולשים, ומה עם עזרת חבר (זה שמבין ברכבים),  תמיד שווה להתייעץ עם מומחים. תעשו השוואות ובדקו  איזה רכבים עונים על הדרישות שלכם בצורה הטובה ביותר. כשאתם עושים סקר שוק, חשוב גם לבדוק מחירוני רכב , בדקו האם הרכב שומר על הערך שלו? איזה אביזרי בטיחות כולל הרכב?  בדקו מה ציון הבטיחות של הרכב?

אחרי שהסקתם מסקנות, צמצמו את הבחירות שלכם לדגמים ספציפיים. לפני שאנחנו מכתתים רגליים בין אולמות תצוגה בהם עשרות רכבים למכירה, נציגי מכירות או עם בעלים, רשמו לכם נקודות חשובות לשאול, בין אם זה רכב חדש או רכב משומש - למה אתם מוכרים? מה הקילומטר? איזה מוסך טיפל ברכב? בקשו לראות היסטוריית טיפולים.

אצלנו באלבר יש אפשרות לבצע  שיחת טלפון עם נציג שרות, ובשיחה זאת אתם נותנים לנו את כל הפרטים שאתם רוצים ברכב, כמה אתם רוצים לשלם ואנחנו מבצעים חיפוש במאגר הרכבים שלנו. היתרונות אצלנו הם - שהרכבים שלנו שמורים, הכל מאוד פשוט, וכבר בפחות משעה אתם יכולים להתחדש ברכב חדש ובלי טרטורים.

בחינת הרכב ונסיעת מבחן - גם אם מדובר ברכב חדש מהניילונים או רכב יד שנייה, צריך להיות קפדנים ולא להתפזר מהשפע הקיים במגרשים ובאולמות התצוגה. זה הזמן לבדוק את כל הפרמטרים שהגדרנו מראש, לקחת את הדף שהכנו מבעוד מועד ולהתחיל לסמן וי. תסתכלו על הנוחות- שנוח לכם, שיש מקום לילדים, שיש מקום בתא מטען. תסתכלו בפנים ובחוץ, בדקו את מערכת חשמל, בלמים, בדיקת מספר שילדה, ואפילו בדקו ברשם המשכונות שהרכב לא משועבד.

תשאלו את כל השאלות שיש לכם. אחרי שראיתם, בדקתם והסקתם- הגיע זמן לצמצם בחירות ולצאת לנסיעת מבחן. נכון שנסיעת מבחן קצרה לא באמת יכולה לתת אינדיקציה על מצב הרכב, אך היא בהחלט יכולה לתת לכם חוויה, הרגשה ותחושה.

זהו יצאנו לדרך- למצוא את האחד! הרכב שיוביל אותנו לדרכים טובות- אז לפני שסוגרים חשבון, וודאו שאתם עומדים בפריסת התשלומים, בדקו אופציה לביטול עסקה, ודאו מהי האחריות ועל מה? מה מגיע לכם? וודאו שאתם יודעים בדיוק על מה אתם משלמים. וודאו גם שהכל יהיה כתוב בחוזה.

ביטוחים – הדבר האחרון והחשוב ביותר בגמר קניית הרכב זה ביטוח רכב. חשוב שתבינו, אסור לכם לנסוע אפילו עד החנייה ללא ביטוח חובה. אז מה הם הביטוחים שאתם צריכים לעשות?

אבל לפני הכל, אנחנו כאן לתת לכם טיפ, השקעתם כל כך הרבה מרץ וכסף בקניית הרכב,  ביטוח זה הדבר האחרון לחסוך בו.

ביטוח חובה מחייב כל בעל רכב, זה ביטוח שמבטח את נזקי גוף במקרה חלילה של תאונה לנהג ולנוסעים ברכב, הביטוח מכסה אובדן השתכרות, פיצוי על כאבים, ותשלום עבור הוצאות רפואיות.

ביטוח מקיף זה ביטוח שמבטח נזקי רכוש, נתון לבחירה אך אנחנו ממליצים שכן לבטח את הרכב מאחר שזה ביטוח שנותן לכם ראש שקט, הביטוח כולל הכל במקרה של תאונות, אסונות טבע, שריפות, כמו כן ביטוח שמשות, רכב חלופי במקרה של גניבה או תאונה.

ביטוח צד ג' - זה לא ביטוח שהוא חובה, אבל זה ביטוח שבמקרה של תאונה יכול לסייע לכם בהוצאות הנלוות, כמו כן הוא מבטח נזקי רכוש של צד שלישי במקרה של תאונה שנעשה על ידי הרכב המבוטח. 

כשאתם עושים ביטוח רכב הכי חשוב אל תתפתו למחיר הזול ביותר, אלא בדקו את הנקודות הקטנות של הפוליסה. רוצים לבטח את הרכב בראש שקט, במחיר אטרקטיבי, והמון הטבות נוספות?  אצלנו בסניפי אלבר תוכלו לעשות ביטוח  מיד עם קניית הרכב, ולהנות ממסלולים נוחים ושירות מצוין .

לסיום, אומנם התהליך של קניית רכב כשלעצמו נראה ארוך ומייגע אך כשיודעים מה רוצים, מה הצרכים ומה התקציב  וכשעושים סקר שוק, מגיעים מוכנים ויודעים בדיוק איזה רכב כדאי לקחת, כל מה שנשאר זה רק "לעשות סיבוב " עם הרכב ולוודא שהכל עונה לדרישות שלנו, ותוך זמן קצר נוכל להגיד לכם – תתחדשו על הרכב, נסיעה טובה !

באלבר אנחנו נותנים הצעת מחיר הוגנת וקבלת רכב חדש או משומש באיכות באחריות , הטבות בלעדיות, ותנאי מימון נוחים.

כל מה שנשאר לכם זה לחייג עכשיו ולקבוע עמנו פגישה  ללא עלות וללא התחייבות 3537*