באנר נותנים ברקס לחורף
דף הבית > כתבות ומאמרים > נותנים ברקס לחורף

נותנים ברקס לחורף

נהיגה בטוחה בחורף מהכנת הרכב ועד בלימה על כביש רטוב: רגע לפני שהחורף מגיע והגשם מתחיל להרטיב את הכבישים, כדאי להכין את הרכב, הרגל ודוושת הברקס. אז חוץ מהעובדה שהחורף מרווה את השדות וממלא לנו את הכנרת, הוא גם מרטיב את הכביש ויכול לגרום להחלקות מסוכנות אם לא מוכנים כראוי.

הכן רכבך לחורף
משפט קלישאתי אך החשוב מכל. בצעו בדיקה מקיפה לרכב-בדקו את תקינות הצמיגים, האם הם שחוקים או בלויים, האם הם מנופחים ע"פ הוראות היצרן. בדקו את תקינות המגבים וודאו כי הם אכן מבצעים את עבודתם כמו שצריך.

אחיזה בהגה
בשעת נהיגה בחורף, בייחוד על כביש רטוב, חשוב לאחוז בהגה ביתר עדינות. רמת האחיזה של הצמיגים על כביש רטוב היא נמוכה יותר, תועה מהירה מידיי של ההגה תגרור שינוי מהיר מידיי של הצמיגים והאחיזה הנמוכה תגרור החלקה. הניחו ידיים על ההגה, אל תאחזו בו בחוזקה.

עשה
התנהגות בשעת בלימה מתחלקת לפני ואחרי המצאת ה-ABS, מערכת למניעת נעילת גלגלים. כיום ברוב הרכבים מותקנת מערכת זו והיא מסייעת בבלימה בטוחה יותר ומונעת החלקות עקב נעילת הגלגלים. כאשר נמצאים במצב חירום פשוט בלמו בכל הכוח. לחצו על דוושת הברקס במהירות הגדולה ביותר וצורה חזקה ביותר. ה-ABS תמנע את נעילת הגלגלים. גם ברכב בו לא מותקנת המערכת בשעת חירום רצוי לבלום בלימה חזקה ומהירה, זו הדרך היחידה למנוע כמה שיותר נזק. ובכל מקרה לפני קניית רכב חדש, או אפילו אם אתם עושים ליסינג, וודאו כי ה-ABS אכן מותקנת שם, זה יהפוך את החיים על הכביש הרבה יותר נוחים ובטוחים.

אל תעשה!
לעולם אל תפמפמו! לעולם! זהו מיתוס. בלימה לסירוגין מטלטלת את הרכב ובכך מקטינה את האפקטיביות של אחיזת הצמיג על הכביש.

שיהיה לכם חורף בטוח.
סעו בזהירות!

חזרה לכל המאמרים >>