באנר מהו טרייד אין
דף הבית > כתבות ומאמרים > מהו טרייד אין

מהי עסקת טרייד אין?

טרייד אין היא עסקה שבה מחזירים רכב ישן, משלימים סכום מסוים ובתמורה מקבלים רכב אחר.

עסקאות טרייד אין חוסכות את כאב הראש הקשור למכירת הרכב הישן והופכות את תהליך החלפת הרכב לתהליך מהיר שיכול להסגר במפגש בודד. בעסקת טרייד אין טיפוסית, בעל הרכב הישן מגיע ומקבל מהחברה הצעת מחיר לרכישת הרכב הישן והצעת מחיר לרכישת רכב חדש. עלות הרכב החדש שעליו לשלם היא ההפרש בין הצעת המחיר שקיבל תמורת רכבו הישן למחירו של הרכב החדש. בסוף העסקה ייצא הלקוח מהחברה עם המפתח של הרכב החדש כאשר הרכב הישן שלו נשאר בידי החברה.
ישנן עסקאות טרייד אין טיפוסיות פחות, בהן ניתן לרכוש רכב יד שנייה או שלישית בעסקת טרייד אין, דבר המוזיל את עלות ההחלפה. במקרים רבים ניתן למצוא גם עסקאות בהן מדובר במכירה בלבד, למרות השם שמרמז על קבלת דבר תמורת דבר. בעסקת טרייד אין במחיר מחירון על הרכב הישן אפשר לקבל תמורת הרכב הישן מחיר מחירון מלא אליו קשה מאד להגיע בדרכים אחרות.

היכן ניתן לבצע עסקאות טרייד אין

ישנם מקומות רבים המציעים שירותי טרייד אין לרכב: יבואני רכב, חברות ליסינג, חברות טרייד אין גדולות ומוכרות וגם סוחרי רכב מקומיים. עסקת טרייד אין מוצלחת משמעותה קבלת מחיר הוגן תמורת הרכב הישן וקבלת רכב חדש או משומש באיכות טובה, עם אחריות על המכירה. עסקה מוצלחת אפשר להשיג בחברות גדולות ומוכרות או בקרב יבואני הרכב הרשמיים. סוחרי מכוניות מקומיים, גם כאלו שיסכימו לעסקת טרייד אין, לרוב לא יתנו אחריות על הרכב שנרכש, ועלולים להציע מחירים נמוכים במיוחד עבור הרכבים הישנים. אם הלקוח מעוניין להחליף את רכבו ברכב חדש לחלוטין, מהניילונים, כדאי לו לבדוק אצל היבואן הרשמי אם ניתן לבצע דרכו טרייד אין, ובאיזה תנאים – האם הטרייד אין הוא רק לרכב אחר של אותה החברה או לכלל סוגי הרכבים, לדוגמה. אפשרות נוספת היא לפנות לחברות הטרייד אין הגדולות או לחברות הליסינג ולבצע את טרייד אין על הרכב הישן דרכם, לעתים במחיר מחירון. בחברות אלו מגוון האפשרויות לרכב חדש או יד שנייה הוא גדול יותר, וההגבלות על הרכב הישן שיתקבל נמוכות יותר.

למה השיטה קיימת? – יתרונות הטרייד אין

שיטת הטרייד אין מתאימה מאד לכמה סוגים של אנשים. הסוג הקלאסי הוא הסוג העסוק הזקוק לרכב באופן שוטף. כאשר הזמן מוגבל ולא רוצים להגיע למצב של כמה ימים ללא רכב – "בין רכבים" – או עם שני רכבים אשר לאחד מהם אין חניה מסודרת – טרייד אין היא העסקה המושלמת. מצד אחד העסקה חוסכת את כל ההתעסקות הרבה הכרוכה במכירת רכב ישן: לא צריך לדאוג לפרסום, לא צריך להתעסק ולהיפגש עם קונים פוטנציאליים או לדאוג להעברת הבעלות. מכירת הרכב הישן מתנהלת בדרך קלה ומהירה שחוסכת לכולם כאב ראש מיותר. בנוסף, קבלת הרכב החדש היא מיידית עם מסירת מפחות הרכב הישן. אין יותר מקרים בהם בעל הרכב נשאר ללא רכב לפני קבלת הרכב החדש. סוג אחר של אנשים הוא אלו שהרכב הישן שבידם הוא בעל סחירות נמוכה. אולי הם ניסו למכור אותו במחיר הוגן בשוק ללא הצלחה או חוששים מניהול משא ומתן. בעסקת טרייד אין הרכישה תתבצע בקלות, בנוחות ובאמינות בלי חשש להונאה, ולעתים אף תקבלו עליו מחיר מחירון. נוסף על כל אלו, יתרון גדול נוסף הם תנאי המימון הנוחים שמציעות חברות הטרייד אין לצד העלות המופחתת כתוצאה ישירה מהמכירה.

איך מתבצעת הקנייה עצמה

בביצוע רכישה במסגרת עסקת טרייד אין, הלקוח מקבל מהחברה הצעת מחיר על הרכב שברשותו (לפעמים מחיר מחירון) ועל הרכב שברצונו לרכוש. תמורת הרכב הישן והפער בין שתי הצעות המחיר יקבל הלקוח לידיו את מפתח הרכב החדש לאחר ביצוע העברת בעלות מהירה. הצעת המחיר שיקבל על רכבו הישן תלויה במספר פרמטרים שהחברה תבדוק. נקודת המוצא היא מחיר המחירון עבור רכב מאותו היצרן, הדגם ואותה שנת ייצור. נקודת המוצא הזו יכולה להשתנות עקב נתוני הרכב עצמו: קילומטראז' גבוה במיוחד, לדוגמה, יוריד ממחיר של הרכב. נתונים נוספים שמשפיעים על תמחור הרכב הם מצב הרכב, דוגמת רכב לאחר תאונה או עם ליקויים אסתטיים משמעותיים, בעלות קודמת: כמה בעלים קודמים היו לרכב? האם הרכב היה בעברו רכב מליסינג או מהשכרה? נתונים נוספים שיכולים להשפיע על מחיר הרכב הן למשל תוספות חריגות. כדי לוודא קבלת מחיר הוגן עבור הרכב הישן רצוי להכין מראש היסטוריית טיפולים ברכב, תוצאות בדיקה במכון אם נעשתה, רישיון רכב וטסט.

לקבלת מידע נוסף על עסקת טרייד-אין באלבר ולקבלת הצעת מחיר >>