דף הבית > כתבות ומאמרים > אלבר- ממשיכה לשפר את האיתנות הפיננסית והרווחיות

אלבר- ממשיכה לשפר את האיתנות הפיננסית והרווחיות

מתוך הנתונים שהוצגו בדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השלישי של 2009, עולה כי החברה סיימה את הרבעון כשבקופת המזומנים שלה למעלה מ-96 מיליון ₪

ברבעון זה שמרה 'אלבר' על עודף תזרים משמעותי מפעילות שוטפת של - 178 מיליון ש"ח לעומת 48 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
בתום תקופה סוערת במיוחד בשוק ההון בכלל ובענף הליסינג בפרט, חברת הליסינג 'אלבר', מציגה השבוע נתונים כספיים מעודדים במיוחד המעידים על חוסנה ואיתנותה הפיננסית של החברה.

בשורה התחתונה מציגה 'אלבר' רווח נקי של כ-9 מיליון שקלים ברבעון השלישי של השנה, אל מול הפסד של 0.9 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד.

הנתונים החיובים הללו הוצגו בדו"חות הכספיים שפרסמה החברה בסוף השבוע האחרון, המסכמים את פעילותה הפיננסית של החברה ברבעון האחרון של 2009.

מתוך הנתונים עולה כי החברה סיימה את הרבעון האחרון כשבקופת המזומנים שלה למעלה מ-96 מיליון ש"ח, כשהיא שומרת גם ברבעון זה על עודף תזרים משמעותי מפעילות שוטפת של - 178 מיליון ש"ח לעומת 48 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

השיפור ברווחיות אל מול הרבעונים הקודמים ואל מול הרבעון המקביל אשתקד, נובע בעיקר משיפור ברווחי ההון ממכירת כלי רכב, שעמד ברבעון זה על כ- 7.6 מיליון ש"ח, אל מול הפסד הון של כ-4 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
הונה העצמי של החברה גדל ל-299 מיליון ₪, ויחס ההון למאזן (המהווה מדד מרכזי לאיתנות פיננסית בענף הליסינג) עלה מ-10.7% בתקופה המקבילה אשתקד ל-13.6%.

חברת 'אלבר' מפעילה מרכז לוגיסטי בבני ברק ו-17 מרכזי שירות בפריסת ארצית בהם ניתנים שירותי ליסינג, מכירת רכב והשכרה. נכון ליום 30 בספטמבר 2009 העסיקה החברה כ-590 עובדים. לחברה כ-4,171 לקוחות בליסינג תפעולי השוכרים בין רכב אחד לכ-4,000 כלי רכב.

חזרה לכל המאמרים >>