באנר בטיחות בדרכים
דף הבית > אודות > בטיחות בדרכים

בטיחות בדרכים

הוראות לסכנת החלקה

סכנת החלקה בכביש רטוב אכן גדולה יותר מזו שבכביש יבש, אבל חודשי הקיץ לא פותרים אותנו מהקפדה על גומי הצמיגים שמסיע אותנו ממקום למקום . גם בקיץ אנו עלולים לפגוש אספלט חלק ממים, שכבות אבק, לכלוך ופסולת - כולם עלולים למנוע מצמיגי הרכב אחיזה מלאה בכביש. צריך גם להזכיר כי חודשי הקיץ המלהיטים את האספלט גורמים בלאי רב לצמיגי הרכב.
צמיג טוב יעניק יכולת פניה, בלימה והאצה משופרת..

מה מומלץ לעשות?

מומלץ לגשת לאיש מקצוע כדי שיבדוק וימליץ. כמו כן גם באמצעות "מראה עיניים" מעמיק ניתן להבחין בטיב הגומי של הצמיגים. מומלץ להסתכל ולבחון מידי פעם את הגלגלים. בדקו למשל, האם יש סדקים כלשהם בדופן הצמיג, הנובעים מהתיישנות או מפגיעה כלשהי ובדקו כמובן את לחץ האוויר.

הידעת?

1. הצמיג הוא הקשר היחיד שלך עם הכביש. הצמיג הינו מרכיב בטיחותי חשוב ומשפיע על שליטתך ברכב ובעיקר בשעת חירום (בלימה, האצה ושינוי כיוון).
2. בשנים האחרונות חלה עליה במספר תאונות הדרכים שנגרמו ע"י צמיגים שאינם תקינים.
3. הצמיגים נושאים את משקל הרכב ושומרים על יציבותו. הימנע מעומס יתר על הרכב והקפד על לחץ אויר נכון בצמיגים.
4. תפקידן העיקרי של התעלות (חריצים) בצמיג הוא קירור, אחיזה וניקוז מים.
תעלות שחוקות מעבר למותר יגרמו בנסיעה בכביש רטוב "לריחוף" על הכביש ואובדן שליטה מוחלט על הרכב.
5. לצמיג ללא אבוב (tubless), אורך חיים גבוה יותר ומאפשר נסיעה ארוכה יותר לאחר תקר ובכך מונע אובדן שליטה. יש לזכור מגרעה אחת שלו והיא רגישות לפגיעות באופן (ג'נט).
6. לצמיג רדיאלי אורך חיים גבוה, חיסכון של דלק עד 10%, מיועד למהירויות גבוהות יותר ועמיד יותר לתקרים בסוליה. מגרעתו היא דפנות דקות ורגישות לשפשופים ופגיעות במדרכות.
7. ניפוח של 70% מהלחץ המומלץ מקטין את אורך חיי הצמיג ל- 70% ומגדיל את צריכת הדלק בכ- 2%.
8. נסיעה במהירות 110 קמ"ש לעומת 80 קמ"ש מקטינה את אורך חיי הצמיג ל- 75% ומגדילה את צריכת הדלק בכ- 2%.
9. אין להוציא אויר כאשר הצמיג חם לאחר נסיעה ארוכה. האויר עלול לעלות עד 20% יותר מהלחץ כאשר הצמיג קר. הקפד על בדיקת לחץ אויר כשהצמיג קר!